Δελτίο Τύπου No2 (Δεκέμβριος 2011)

20ο SHOTO CUP 2011

Είκοσι χρόνια συμπλήρωσε φέτος το Shoto Cup, ο πλέον μακροχρόνιος θεσμός του Ελλαδικού και Κυπριακού Shotokan καράτε. Αρκετά από τα παιδάκια που λάμβαναν μέρος στο κύπελλο κατά το παρελθόν ….μεγάλωσαν και διαιτήτευσαν στο φετινό πρωτάθλημα!!

Το 20ο Shoto Cup διεξήχθη την Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2011 στο ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ της ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ, διοργανώθηκε όπως πάντα από τον Sensei Σάββα Μαστραππά και τον τοπικό δάσκαλο Δημήτρη Αποστολάτο.

Σε αυτό διαγωνίσθηκαν 115 καρατέκα προερχόμενοι από 11 dojo, οι οποίοι έκλεψαν με την αγωνιστικότητα και την άρτια τεχνική τους, τις εντυπώσεις από τους πολυπληθείς θεατές που βρέθηκαν εκείνη την ημέρα στο κλειστό της ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ.

Τα dojo που έλαβαν μέρος ήταν τα ακόλουθα:

YUUKIKAN DOJO ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (ΜΟΥΡΟΥΤΣΟΣ Κ.)

Α.Σ. ΣΟΤΟΚΑΝ ΚΑΡΑΤΕ ΡΟΔΟΥ (ΑΦΕΝΤΟΥΛΗΣ Ν.)

Ε.Σ. ΙΣΘΜΙΑΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ (ΓΕΩΡΓΙΟΥ Τ. – ΚΑΡΣΙΩΤΗΣ Θ.)

FUDOSHINKAN DOJO ΚΥΠΡΟΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΙ ΙΩΑΝΝΑ ΤΣΙΓΚΟΥ)

NISHIYAMAKAN ΚΥΠΡΟΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΣΙΓΚΟΣ)

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ (ANTRIANO FERRARI)

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ (ANTRIANO FERRARI)

Ε.Σ. ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ (ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΑΤΟΣ)

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ (ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΝΤΑΟΥΑΡ)

ΜΑΧΗΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΟΡΙΝΘΟΥ (ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΟΥΚΟΥΛΗΣ)

Α.Ο.Κ. ΠΡΑΞΑΝΔΡΟΣ (ΣΑΒΒΑΣ ΜΑΣΤΡΑΠΠΑΣ).

Ως πολυνίκης σύλλογος βραβεύτηκε η Ακαδημία πρωταθλητών.

Πατήστε εδώ για φωτογραφικά στιγμιότυπα των αγώνων!


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ

 

ΠΑΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 2004 ΟΜΑΔΑ Α

  1. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΥΓΚΟΥΝΑΣ
  2. ΛΑΜΠΡΟΣ ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ
  3. ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΛΑΜΠΡΟΥ
  1. ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΛΟΥΚΑΣ

ΠΑΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 2004 ΟΜΑΔΑ Β

  1. ΜΑΡΙΟΣ ΣΙΟΥΡΑΣ
  2. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΕΤΡΟΥ ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ
  3. ΑΓΓΕΛΟΣ ΜΠΑΝΑ
  1. ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΤΟΣ

ΠΑΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 2004 ΟΜΑΔΑ Γ

  1. ΕΡΜΗΣ ΧΑΙΝΤΑΣ
  2. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΛΕΚΚΑΣ
  3. ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΟΥΜΑΝΙΩΤΗΣ

ΠΑΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 2005 ΟΜΑΔΑ Α

  1. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΠΟΤΣΑΚΗΣ
  2. ΤΑΣΟΣ ΤΣΙΓΚΟΣ
  1. ΧΡΗΣΤΟΣ ΒΕΛΕΡΗΣ
  2. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΓΙΑΝΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ

ΠΑΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 2005 ΟΜΑΔΑ Β

  1. ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΛΑΓΓΟΡΕΤΟΣ
  2. ΝΙΚΟΣ ΣΠΑΝΟΣ
  3. ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΙΕΡΡΟΥΤΣΑΚΟΣ

3.   ΝΤΑΝΙΛ ΝΤΟΤΣΙ

ΠΑΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 2005 ΟΜΑΔΑ Γ

  1. ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ
  2. ΝΙΚΟΣ ΜΕΝΤΖΙΟΣ

ΠΑΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 2006

  1. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΑΡΜΑΡΑΣ
  2. ΠΑΥΛΟΣ ΧΟΝΤΙΝΦΙΛΝΤ

ΠΑΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ 2003 ΟΜΑΔΑ Α

  1. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ
  2. ΜΑΡΙΟΣ ΚΑΤΣΑΒΡΙΑΣ
  3. ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΜΑΡΜΑΡΑΣ

ΠΑΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 2003 ΟΜΑΔΑ Β

  1. ΦΩΤΗΣ ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ
  2. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΟΤΣΑΚΗΣ
  3. ΚΙΕΡΑΝ ΣΤΗΒΕΝ ΚΑΡΑΝΑΣΤΑΣΗΣ

3.   ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΣΗΣ

ΠΑΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 2003 ΟΜΑΔΑ Γ

  1. ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΡΓΥΡΗΣ
  2. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΜΟΣΧΟΝΑΣ
  3. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΖΕΡΕΜΕΣ

3.   ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΚΟΥΡΟΣ

ΠΑΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 2002 ΟΜΑΔΑ Α

  1. ΘΩΜΑΣ ΑΥΓΕΝΙΚΟΣ
  2. ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΚΗΣ
  3. ΒΑΣΙΛΗΣ ΡΟΥΝΤΑΣ

ΠΑΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 2002 ΟΜΑΔΑ Β

  1. ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΩΥΣΑΚΟΣ
  2. ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ

ΠΑΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 2002 ΟΜΑΔΑ Γ

  1. ΜΑΡΚΟΣ ΝΤΟΝΤΑ
  2. ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  3. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΡΝΑΟΥΤΕΛΛΗΣ

3.   ΜΑΡΙΟΣ ΣΤΕΦΑΣ

ΠΑΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 2001 ΟΜΑΔΑ Α

  1. ΚΥΡΙΛΛΟΣ ΚΟΖΛΟΒ
  2. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΚΟΡΚΙΔΑΣ
  3. ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΠΛΟΙΚΑΣ

3.   ΕΛΝΤΙ ΜΟΥΣΚΑΙ

3.   ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΒΙΛΜΕΖΗΣ

ΠΑΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 2001 ΟΜΑΔΑ Β

  1. ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΣΙΑΣ
  2. ΒΑΙΟΣ ΖΑΡΡΑΣ
  3. ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ
  4. ΜΑΝΩΛΗΣ ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗΣ

ΠΑΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 2000 ΟΜΑΔΑ Α

  1. ΣΕΡΓΚΕΙ ΣΤΟΥΠΙΝ
  2. ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ ΤΣΑΠΠΗΣ
  3. ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ ΑΥΓΕΝΙΚΟΣ

3.   ΜΑΡΙΑΝΝΟΣ ΚΑΟΥΤΖΕΡΗΣ

ΠΑΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 2000 ΟΜΑΔΑ Β

  1. ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ
  2. ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΚΥΤΤΑΡΟΥΔΗΣ
  3. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗΣ

ΠΑΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 1999 ΟΜΑΔΑ Α

  1. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ ΛΙΤΣΑΣ
  2. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  3. ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΒΑΤΣΟΣ

ΠΑΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 1999 ΟΜΑΔΑ Β

  1. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΑΒΑΖΟΓΛΟΥ

1.   ΘΥΜΙΟΣ ΚΕΜΕΡΙΤΗΣ

  1. ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΥΡΙΚΟΣ

ΠΑΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 1998

  1. ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΤΑΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ
  2. ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΕΡΤΟΛΗΣ

ΠΑΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 1997 ΟΜΑΔΑ Α

  1. ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΑΥΡΟΜΗΤΡΟΣ
  2. ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΡΑΠΑΝΤΕΛΗΣ
  3. ΝΙΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ

ΠΑΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 1997 ΟΜΑΔΑ Β

  1. ΝΙΚΟΣ ΚΛΗΤΟΡΑΚΗΣ
  2. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΜΠΟΥΚΑΣ

ΠΑΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 1996-1995

  1. ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  2. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΒΟΤΣΙΔΗΣ
  3. ΟΡΦΕΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ

3.   ΘΕΟΔΟΣΗΣ ΤΕΡΖΑΚΗΣ

ΑΝΔΡΩΝ ΑΝΩ 18 ΕΤΩΝ

  1. ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΤΣΑΣΗΣ
  2. ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΟΣΜΟΠΟΥΛΟΣ
  3. ΤΑΣΟΣ ΚΕΦΑΛΑΣ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 2005

  1. ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 2004 ΟΜΑΔΑ Α

  1. ΘΕΟΔΟΣΙΑ ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ
  2. ΤΑΤΙΑΝΑ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑ
  3. ΜΑΡΙΑ ΣΤΡΑΤΗΓΟΥ

3. ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΛΑΜΠΡΟΥ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 2004 ΟΜΑΔΑ Β

  1. ΙΩΑΝΝΑ ΓΙΑΝΝΟΥΣΙΑ
  2. ΜΑΡΙΝΑ ΓΕΡΑΜΑΝΗ
  3. ΑΡΤΕΜΙΣ ΜΕΞΗ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 2003

  1. ΜΑΙΡΗ ΜΑΡΑΚΗ
  2. ΜΕΛΙΝΑ ΚΟΥΦΑΚΗ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 2002

  1. ΘΕΟΔΩΡΑ ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ
  2. ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΛΑΜΠΡΟΥ
  3. ΕΙΡΗΝΗ ΠΑΡΙΣΗ

3.   ΑΡΓΥΡΩ ΣΤΡΑΤΗΓΟΥ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 2001-2000

  1. ΦΛΑΒΙΑ ΣΕΡΑΝ
  2. ΔΑΝΑΗ ΣΤΗΒΕΝ ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ
  3. ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘ. 1999-1998

  1. ΕΛΕΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΚΗ
  2. ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΠΑΡΝΑΣΑ
  3. ΑΛΙΚΗ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΝΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ

  1. ΜΑΡΚΕΛΑ ΜΑΛΛΙΑ
  2. ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ
  3. ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΣΥΚΑ

ΑΓΟΡΙΑ ΑΣΠΡΗ ΖΩΝΗ  ΟΜΑΔΑ Α

  1. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΟΥΡΟΣ
  2. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΑΡΜΑΡΑΣ
  3. ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΙΑΝΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΓΟΡΙΑ ΑΣΠΡΗ ΖΩΝΗ ΟΜΑΔΑ Β

  1. ΘΕΟΔΟΣΗΣ ΤΕΡΖΑΚΗΣ
  2. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΜΠΟΥΚΑΣ
  3. ΑΛΦΡΕΝΤ ΣΑΦΡΟ

ΑΓΟΡΙΑ ΚΙΤΡΙΝΗ ΖΩΝΗ ΟΜΑΔΑ Α

  1. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΡΙΣΗΣ
  2. ΒΑΣΙΛΗΣ ΡΟΥΝΤΑΣ
  3. ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΤΑΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ

ΑΓΟΡΙΑ ΚΙΤΡΙΝΗ ΖΩΝΗ ΟΜΑΔΑ Β

  1. ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΙΕΡΟΥΤΣΑΚΟΣ
  1. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΥΓΚΟΥΝΑΣ
  2. ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΛΑΓΓΟΡΕΤΟΣ
  3. ΝΙΚΟΣ ΣΠΑΝΟΣ

ΑΓΟΡΙΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΖΩΝΗ

  1. ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΚΗΣ
  2. ΟΡΦΕΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
  3. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΒΟΤΣΙΔΗΣ

ΑΓΟΡΙΑ ΠΡΑΣΙΝΗ ΖΩΝΗ

  1. ΦΩΤΗΣ ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ
  2. ΜΑΡΙΟΣ ΣΙΟΥΡΑΣ
  3. ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΩΥΣΑΚΟΣ

ΑΓΟΡΙΑ ΜΠΛΕ ΖΩΝΗ

  1. ΚΥΡΙΛΟΣ ΚΟΖΛΟΒ
  2. ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΑΥΡΟΜΗΤΡΟΣ
  3. ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΣΙΑΣ

ΑΓΟΡΙΑ ΜΩΒ ΖΩΝΗ

  1. ΜΑΡΚΟΣ ΝΤΟΝΤΑ
  2. ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ
  3. ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΥΡΙΚΟΣ

ΑΓΟΡΙΑ ΚΑΦΕ ΖΩΝΗ ΟΜΑΔΑ Α

  1. ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ ΤΣΑΠΠΗΣ
  2. ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  3. ΣΕΡΓΚΕΙ ΣΤΟΥΠΙΝ

ΑΓΟΡΙΑ ΚΑΦΕ ΖΩΝΗ ΟΜΑΔΑ Β

  1. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΥΤΕΝΤΑΚΗΣ
  2. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ ΛΙΤΣΑΣ
  3. ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΑΝΔΡΕΣ ΜΑΥΡΗ ΖΩΝΗ

  1. ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΤΣΑΣΗΣ
  2. ΕΝΒΕΡ ΚΟΥΜΡΑΤΟΒ
  3. ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΟΣΜΟΠΟΥΛΟΣ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΣΠΡΕΣ ΖΩΝΗ

  1. ΑΛΙΚΗ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗ
  2. ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΖΩΝΗ

  1. ΑΡΓΥΡΩ ΣΤΡΑΤΗΓΟΥ
  2. ΤΑΤΙΑΝΑ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑ
  3. ΜΑΡΙΑ ΣΤΡΑΤΗΓΟΥ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΖΩΝΗ

  1. ΙΩΑΝΝΑ ΓΙΑΝΝΟΥΣΙΑ
  2. ΕΛΕΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΚΗ
  3. ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΠΑΡΝΑΣΑ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΑΣΙΝΗ ΚΑΙ ΜΠΛΕ ΖΩΝΗ

  1. ΜΑΙΡΗ ΜΑΡΑΚΗ
  2. ΔΑΝΑΗ ΣΤΗΒΕΝ ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ
  3. ΘΕΟΔΩΡΑ ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΟΥ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΜΑΥΡΗ ΖΩΝΗ

  1. ΜΑΡΚΕΛΑ ΜΑΛΛΙΑ
  2. ΦΛΑΒΙΑ ΣΕΡΑΝ
  3. ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ